Małopolska kurator oświaty o zatrudnianiu nauczycieli na umowy wrzesień – czerwiec: „Skandaliczna praktyka dyrektorów”. MEN podało skalę zjawiska

„Zatrudnianie nauczyciela do końca zajęć dydaktycznych, najczęściej na zastępstwo – to wg mnie skandaliczna praktyka. Wypłacenie pieniędzy za i tak należny urlop niczego nie rekompensuje – ten człowiek wypracował sobie i tak ów urlop, by go dostać w naturze, w czasie do tego przeznaczonym, czyli w tzw. wakacje. Czasem urlopu dla nauczyciela są wakacje” – podkreśliła we wtorek w mediach społecznościowych Gabriela Olszowska, małopolska kurator oświaty.

Według danych MEN ponad 8,5 tys. nauczycieli zatrudnionych na umowach terminowych zakończyło pracę  przed ostatnimi wakacjami. Oznacza to brak wynagrodzenia za lipiec i sierpień oraz przerwę w odprowadzaniu składek. Jaka była skala zjawiska w tym roku? O tym dowiemy się zapewne po wakacjach. Wiadomo jednak, że czas ferii letnich dla wielu nauczycieli nie oznacza urlopu, lecz konieczność szukania pracy sezonowej.

https://glos.pl/malopolska-kurator-oswiaty-o-zatrudnianiu-nauczycieli-na-umowy-wrzesien-czerwiec-skandaliczna-praktyka-dyrektorow-men-podalo-skale-zjawiska

KATEGORIE:

Aktualności

Tagi:

Komentowanie jest włączone