Są tylko dwa sposoby na rozwiązanie tego problemu – albo płacimy nauczycielom za nadgodziny, albo dajemy im wolne. Nie można zwlekać z rozwiązaniem tego problemu, jeśli chcemy utrzymać kadry w szkołach. Na coś trzeba się w końcu zdecydować. Powtórzę – pieniądze albo wolne za przepracowane nadgodziny.
Głos rozmawia z Joanną Świercz, Wyróżnioną w Konkursie Nauczyciel Roku 2021, dyrektorką Publicznej Szkoły Podstawowej nr 24 im. Przyjaźni Narodów Świata w Opolu, nauczycielką matematyki.





Komentowanie jest włączone