Walczymy o równe traktowanie nauczycieli bibliotekarzy. Dr Renata Sowada: Biblioteka to centrum życia szkoły

Od lat walczymy o standaryzację naszego zawodu, o to, by w rozporządzeniu zapisano, że etat nauczyciela bibliotekarza jest powiązany z takimi wskaźnikami jak liczba uczniów, liczba przydzielonych zadań itd. Obecnie nie ma takiego aktu prawnego. Kiedyś istniało rozporządzenie dotyczące standardów naszej pracy, ale przestało obowiązywać w 1999 r. Od tego czasu organy prowadzące albo posiłkują się własnymi wytycznymi, albo próbują to inaczej regulować. A wiadomo, że jeżeli brakuje środków na prowadzenie szkół, to samorządy zaczynają oszczędzanie od nauczycieli bibliotekarzy.

Głos rozmawia z dr Renatą Sowadą, przewodniczącą Sekcji Bibliotekarskiej w Oddziale ZNP w Częstochowie.

https://glos.pl/walczymy-o-rowne-traktowanie-w-szkole-nauczycieli-bibliotekarzy-dr-renata-sowada-biblioteka-to-centrum-zycia-szkoly

KATEGORIE:

Aktualności

Tagi:

Komentowanie jest włączone