Od lat walczymy o standaryzację naszego zawodu, o to, by w rozporządzeniu zapisano, że etat nauczyciela bibliotekarza jest powiązany z takimi wskaźnikami jak liczba uczniów, liczba przydzielonych zadań itd. Obecnie nie ma takiego aktu prawnego. Kiedyś istniało rozporządzenie dotyczące standardów naszej pracy, ale przestało obowiązywać w 1999 r. Od tego czasu organy prowadzące albo posiłkują się własnymi wytycznymi, albo próbują to inaczej regulować. A wiadomo, że jeżeli brakuje środków na prowadzenie szkół, to samorządy zaczynają oszczędzanie od nauczycieli bibliotekarzy.
Głos rozmawia z dr Renatą Sowadą, przewodniczącą Sekcji Bibliotekarskiej w Oddziale ZNP w Częstochowie.





Komentowanie jest włączone