Czas półśrodków minął. Joanna Świercz: To nie my odbieramy dzieciom wycieczki szkolne. Nas, nauczycieli, jest coraz mniej…

Są tylko dwa sposoby na rozwiązanie tego problemu – albo płacimy nauczycielom za nadgodziny, albo dajemy im wolne. Nie można zwlekać z rozwiązaniem tego problemu, jeśli chcemy utrzymać kadry w szkołach. Na coś trzeba się w końcu zdecydować. Powtórzę – pieniądze albo wolne za przepracowane nadgodziny.

Głos rozmawia z Joanną Świercz, Wyróżnioną w Konkursie Nauczyciel Roku 2021, dyrektorką Publicznej Szkoły Podstawowej nr 24 im. Przyjaźni Narodów Świata w Opolu, nauczycielką matematyki.

https://glos.pl/czas-polsrodkow-dawno-minal-joanna-swiercz-to-nie-my-odbieramy-dzieciom-wycieczki-szkolne-nas-nauczycieli-jest-coraz-mniej

KATEGORIE:

Aktualności

Tagi:

Komentowanie jest włączone